Večery pro ženy

Od února 2011 se ženy a dívky scházejí vždy jeden páteční podvečer v měsíci ve společenské místnosti nad Obecním úřadem při kávě či čaji. Příjemně si popovídají , zasmějí se a ochutnají moučník, který vždy některá z nich upeče.


Zároveň si mohou vždy něco pěkného vyrobit. Pod vedením paní Marie Svobodové si zhotovily jarní či podzimní dekorace. Před Vánoci pak přáníčka z papíru. Vyzkoušely si ubrouskovou techniku (decoupage) – jako obrázky na zeď nebo jako ozdobu na sklenice či květníky. Před velikonocemi vyráběly velikonoční kraslice.


Paní Marie Černá ženy učila namalovat obrázek voskovkami a žehličkou (encaustic), vánoční stromeček ze starých časopisů či zdobení polystyrénových koulí a vajíček stuhami – falešný patchwork.


V květnu ženy uspořádaly pro všechny milovnice pěkného oblečení módní přehlídku ateliéru LIBA z Bystřice nad Pernštejnem. Ženy nejen od nás, ale i z okolí, si mohly převáděné modely zakoupit.


V říjnu si ženy připravily raut s ochutnávkou dobrot podzimní kuchyně. V únoru totéž zopakovaly s výrobky studené kuchyně.